POŠTOVANI SUGRAĐANI

U cijelosti vam prenosim otvoreno pismo koje je bivšem Gradonačelniku Grada Opuzena Ivi Mihaljević uputio Ivo Ključe Beca.

ZA NAŠ OPUZEN

OTVORENO PISMO IVI MIHALJEVIĆU

Danas, u vrijeme lokalnih izbora kada biramo Gradsko vijeće i Gradonačelnika osjećam potrebu da ti se obratim ovim otvorenim pismom.
Ja, Ivo Ključe rođen sam u Opuzenu na što sam ponosan. Moji preci su davne 1900 godine doselili u Opuzen iz lijepog dijela doline Neretve-Slivno Ravno. Moj pradjed je 1914 otišao u SAD da zaradi za život, a neki neretvani koji su poput njega otišli nikad se nisu vratili.
Život u Opuzenu je do ’90 godine bio sasvim drugačiji nego danas, svi su se školovali, zapošljavali i živjeli u boljim uvjetima nego je to danas. Dolaskom demokratskih promjena Opuzen postaje podijeljeni Grad. Uništeno je sve ono što je godinama stvarano s ciljem zapošljavanja, (PIK Neretva, PPK Neretvanka, Glavice) sa oko 2000 radnika, pa su nas posvađali i podijelili na Grad Opuzen i općinu Slivno. (jedan narod isti ljudi)

Ivo Mihaljeviću,
Šesnaest godina si na čelu ovog Grada, a ti dozvoljavaš da ”NAŠ OPUZEN” vode isti ljudi iz SJENE koji su uništili sva radna mjesta, podijelili i posvađali opuzence i slivanjce. Podijeli su naše, a ne svoje, sebi i svojim obiteljima osigurali radna mjesta, hektare državnog zemljišta i dobre mirovine.
Sve im je to malo pa i danas žele vlast, kako vas nije stid!

Kao čovjek rođen u Opuzenu gdje živim cijeli svoj život želim da poslije izbora, ako dobiješ povjerenje građana za 4 godine budeš ”NAŠ” Gradonačelnik svih građana, mog i tvog Opuzena. Ovim izborima koji su lokalni, a ne ideološki u festivalu demokracije po Ustavu RH svi mogu birati i biti birani, a to je dobro. Dobro je da imamo više lista i kandidata sa svojim programima za ”NAŠ GRAD”, ali nije u svemu ovom dobro da poslije 22. svibnja ljudi iz ”SJENE” koji vode ”NAŠ GRAD” nastave po starom. Valjda im je dosta što su u ovih 25 godina srozali Opuzen na dno, kada nam mladi odlaze u Irsku, Zagreb, Split, Zadar…..
TI isti ljudi iz ”SJENE”, a ti dobro znaš koji su to nemaju potrebe slati svog nikog iz ”NAŠEG OPUZENA” jer ih u ovom Gradu čekaju radna mjesta: Gradska uprava, Vodovod, Čistoća, Odvodnja, Osnovna škola, Vrtić itd.

Poslije 22. svibnja ako postaneš Gradonačelnik ujedini sve potencijala ovog Grada u samo jedno – Grad bez podjela. Iskoristimo svi zajedno sposobne mlade, ljude drugačijih stavova i mišljenja, političkih opcija i lista bez podobnosti, a samo sposobnosti.
Ako postaneš Gradonačelnik od 22. svibnja trebaš zastupati sve ljude jednako i svima pružiti iste šanse za rad i život. Opuzen mora postati Grad zajedništva, a ne podjela, novog zaleta za razvoj i zapošljavanje i mogućnosti povratka sve naše djece i njihove djece.
Ako postaneš Gradonačelnik želim vjerovati da ćeš promijeniti današnji trend podjela u zanos zajedništva te ostati po tome upamćen.
Kandidirao sam se na ovim lokalni izborima da mijenjamo loše stanje u ”NAŠEM GRADU” i svojim eventualnim ulaskom u Gradsko vijeće imat ćeš moj doprinos na putu promjena.

IZ RIJEČI U DJELA

NEZAVISNI I SAMO SVOJ
IVO KLJUĆE

Komentari